2018-08-29

Więcej miejsca na sklepy

Rozbudowa centrum handlowego Dekada w Skierniewicach jeszcze się nie rozpoczęła, a już część planowanej nowej powierzchni handlowej jest wynajęta.

Więcej miejsca na sklepy Fot. Dekada Skierniewice

Prace przy rozbudowie Dekady w Skierniewicach ruszą na początku 2019 roku. Obiekt zyska trzy (a nie - jak wcześniej informowano - cztery) nowe kondygnacje. Znajdzie się na nich w sumie kilkanaście nowych lokali.

– Funkcjonująca od 2011 roku Dekada Skierniewice cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic. Każdego miesiąca obiekt odwiedza ok. 150 tys. osób, a sklepy notują stały wzrost obrotów. Chcąc zapewnić klientom szerszy wybór oferty handlowej, podjęliśmy decyzję o rozbudowie. Jak pokazuje przebieg procesu komercjalizacji, najemcy wykazują duże zainteresowanie powierzchnią handlową obiektu – komentuje Dariusz Wójcik, dyrektor operacyjny Dekada SA.

Do grona najemców rozbudowanej Dekady Skierniewice dołączyła w ostatnim czasie marka Smyk, YES oraz Swiss.

– Nowe salony YES otwieramy w najlepszych centrach handlowych w całej Polsce, zarówno w dużych jak i mniejszych miastach. Decydującym warunkiem jest stopień nasycenia rynku i jego siła nabywcza. Lokowanie salonów w miejscach cieszących się popularnością i zaufaniem klientów z różnych grup docelowych jest elementem naszej strategii, dzięki której utrzymujemy wysoką pozycję na rynku. Tak też jest w przypadku Dekady Skierniewice i innych obiektów sieci, w których jesteśmy już obecni – mówi Paweł Korobacz, dyrektor ds. ekspansji i organizacji sieci detalicznej YES.

Po dobudowaniu trzech kondygnacji całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 20 tys. m2, z czego powierzchnia najmu zajmie łącznie 12 tys. m2. Do dyspozycji klientów oddany zostanie także podziemny parking na ok. 250 miejsc postojowych.
Za komercjalizację Dekady Skierniewice odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system