2018-08-03

Wege, mięso i azjatyckie smaki

Elektrownia Powiśle buduje ofertę gastronomiczną. Klienci będą mieli w czym wybierać.

Wege, mięso i azjatyckie smaki Wizualizacja: Elektrownia Powiśle

Elektrownia Powiśle to nowy kompleks handlowo-biurowo-mieszkalny, który powstaje w stolicy, na terenach przedwojennej elektrowni. Znajdzie się tu m.in. hala restauracyjna, oferująca dania kuchni z całego świata. Już wiadomo, że w strefie gastronomicznej będą takie lokale, jak Tel Aviv, Pełną Parą i Soul Food.
Tel Aviv Urban Food to oparty na kuchni bliskowschodniej koncept wegański.

Wśród dziesiątek obecnych w obiekcie konceptów gastronomicznych zapewnimy zdrową, świeżą i zróżnicowaną żywność dla gości Elektrowni i pracowników pobliskich biurowców – mówi Tomasz Wawrzyniuk z restauracji Tel Aviv.

Z kolei Soul Food to pionierzy warszawskich burgerowni. Oprócz burgerów, w karcie mają znaleźć się inne przysmaki np.szarpana wieprzowina i wołowina oraz marynowane żeberka. Natomiast marka Pełną Parą słynie z chińskich pierożków dim sum, przygotowywanych na parze. Oprócz nich zjemy tu zupy, sałatki, thai curry oraz pad thai. Pełną Parą zajmie dwa lokale w Elektrowni Powiśle – w hali restauracyjnej oraz jako niezależna restauracja zlokalizowana obok jednego z placów miejskich wewnątrz inwestycji.

Cieszy nas, że Elektrownia Powiśle przyciąga tak różnorodne koncepty kulinarne, które przypadną do gustu miłośnikom dobrego jedzenia i spędzania czasu w niezobowiązującej, relaksującej atmosferze. Wszystkie trzy restauracje są prowadzone przez polskich restauratorów, którzy posiadają już prosperujące, bardzo popularne lokale w innych częściach miasta. Teraz przyszedł czas na Elektrownię Powiśle – stanie się ona tętniącym życiem miejscem w wymarzonej lokalizacji – zarówno dla konsumentów, jak i restauratorów – komentuje Dariusz Domański, Development and Leasing Director, White Star Real Estate.

W strefie gastronomicznej zaplanowano w sumie ok. 40 różnorodnych restauracji, kawiarni, winiarni. Na terenie Elektrowni Powiśle znajdą się trzy biurowce, które będą miały łączną powierzchnię 23 tys. m2. W odnowionych, przedwojennych wnętrzach zlokalizowane zostaną także butiki i sklepy. Dodatkowo, w sąsiadujących z historyczną Elektrownią obiektach, powstanie ok. 100 luksusowych apartamentów na wynajem oraz pięciogwiazdkowy hotel butikowy.

W planach znalazło się również miejsce dla trzech przestrzennych placów miejskich, przylegających do historycznego obiektu. Odbywać się tam będą koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe.
Zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na koniec 2020 roku. Poszczególne części wielofunkcyjnego projektu będą oddawane do użytku etapami – pierwszy wiosną przyszłego roku.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system