2018-07-12

Dekada na budowie

W tym półroczu ruszą budowy dwóch nowych obiektów pod szyldem Dekada.

Dekada na budowie Wizualizacja: Dekada SA

Dekada SA, specjalizująca się w budowie i zarządzaniu sieci centrów handlowych typu convenience, ma już w swoim portfolio 11 obiektów. Wkrótce przybędą nowe. 

– Drugi kwartał tego roku był dla nas czasem intensywnej komercjalizacji obiektów Dekady, zarówno tych istniejących jak i dopiero budowanych. W maju zakończyła się komercjalizacja rozbudowywanej Dekady Grójec. Jeszcze w tym roku rozpoczynamy budowę dwóch nowych obiektów - w Koninie i Nysie. Komercjalizacja przebiega bardzo sprawnie, w przypadku tych obiektów plasuje się obecnie na poziomie ponad 70 proc. Owocne okazały się spotkania podczas czerwcowych targów ReDI. Duże zainteresowanie najemców potwierdziło popularność realizowanego przez nas formatu convenience shopping center, wkrótce ogłosimy kolejne podpisane umowy – komentuje Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA.

Jeszcze w lipcu ruszy budowa obiektu w Koninie. Będzie to centrum handlowo-komunikacyjne, w którym część handlowa zintegrowana zostanie z powstającymi w ramach inwestycji dworcami kolejowymi i autobusowymi. Podobny projekt jest też zaplanowany w Mińsku Mazowieckim – jego realizacja zacznie się na początku przyszłego roku. Oie inwestycje są realizowane we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną XCity Investment. Z kolei w Nysie wybudowana zostanie dwupoziomowa  galeria – prace mają ruszyć jesienią.

- Obecnie mocno inwestujemy także w rozbudowy istniejących centrów handlowych. Na początku sierpnia otwieramy rozbudowaną Dekadę Grójec, której komercjalizacja zakończyła się 100 proc. sukcesem. Zaawansowany jest także projekt rozbudowy w Skierniewicach. Końcem czerwca zakupiliśmy działki potrzebne do rozbudowy. Chcemy też powiększyć projekt w Ciechanowie. Mamy tam już wynegocjowany zakup działek pod nowy obiekt. Jednocześnie staramy się pozyskać działki sąsiadujące z Dekadą w Sieradzu, tak aby nowa część obiektu była w pełni zintegrowana z istniejącą – mówi Aleksander Walczak.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system