2018-07-09

Złote Łuki w Gemini Park

Gemini Park Bielsko Biała rozbudowuje ofertę gastronomiczną. Jesienią w galerii otworzy się lokal sieci McDonald's.

Złote Łuki w Gemini Park Fot. Gemini Park Bielsko-Biała

W bielskim Gemini Parku działa obecnie 13 restauracji i kawiarni. Wśród nich są światowe marki z segmentu fast food, jak KFC, Subway i Pizza Hut. Do tej pory brakowało marki McDonald's, ale prawdopodobnie już jesienią się to zmieni. W galerii znajdzie się 100- metrowy lokal pod szyldem Złotych Łuków.

- Kontynuujemy rozwój naszej oferty restauracyjnej, zyskując przy tym partnera biznesowego o silnej pozycji rynkowej i doskonale rozpoznawalnej marce. Jesteśmy przekonani, że obecność McDonald’s nie tylko dopełni naszą już zróżnicowaną ofertę, ale stanie się także kolejnym magnesem, przyciągającym klientów do naszego największego w mieście food courtu – mówi Joanna Zemczak, menadżer ds. najmu Gemini Park Bielsko-Biała.

W galerii znaleźć można też takie lokale z ofertą gastronomiczną, jak m.in. Doner Kebab, Ron Del, Sushi Samuraj, Salad Fantasy, pizzeria DeGusto czy Juice Dream oraz kawiarnie: Grycan, Cukiernia Sowa, Lodomania.
Lokalizacja nowej inwestycji McDonald’s jest nie przypadkowa. 

-  Pozytywnie oceniamy potencjał tego miejsca na mapie handlowej miasta oraz całej infrastruktury towarzyszącej, m.in. „Parku W DECHE!”. Budowa restauracji McDonald’s zajmuje około 3 – 4 miesiące. Jest więc szansa, że lokalizacja ta otworzy się na jesieni tego roku, choć jest zbyt wcześnie, by podać dokładną datę - zastrzega Jacek Stradomski, z McDonald’s Polska.

Pojawienie się restauracji w Gemini Park to również efekt rozwoju samej sieci.

- W roku 2017 otworzyliśmy 22 nowe restauracje. W tym roku i w kolejnych latach mamy zamiar utrzymać podobne tempo rozwoju. Chcemy być wszędzie tam, gdzie są konsumenci zainteresowani naszą ofertą – przy autostradach, w galeriach handlowych, mniejszych miastach i w centrach największych metropolii. Bielsko-Biała to jeden z punktów na naszej mapie rozwoju. Funkcjonują tu już trzy restauracje McDonald’s, wciąż jednak widzimy w tej miejscowości potencjał, jeśli chodzi o naszą sieć. Wyniki finansowe już istniejących restauracji wskazują, że bez dużego ryzyka można myśleć o dalszych inwestycjach - dodaje Jacek Stradomski.

McDonald’s ma w Polsce obecnie ponad 400 restauracji w ponad 150 miastach. Sieć zatrudnia ponad 20 tys. pracowników, a odwiedza ją blisko pół miliona gości każdego dnia.
Natomiast w Gemini Park Bielsko-Biała na ponad 40 tys. m2. można znaleźć 120 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Galeria działa od 2007 roku. W 2014 została rozbudowana.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system