2018-07-04

Dekada urośnie

Galeria Dekada Skierniewice rozbuduje się o dodatkowe 18 tys. m2. Prace ruszą na początku przyszłego roku.

Dekada urośnie Fot. Dekada Skierniewice

Spółka Dekada kupiła już w Skierniewicach działki pod rozbudowę istniejącej galerii handlowej.

– Od miasta Skierniewice kupiliśmy cztery działki, w przypadku kolejnej, będącej własnością prywatną, mamy podpisaną umowę przedwstępną na jej nabycie – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA.

Centrum Handlowe Dekada w Skierniewicach zostało otwarte w 2011 roku. Galeria zlokalizowana jest w ścisłym centrum – przy ul. Reymonta, w bliskim sąsiedztwie śródmiejskiego Rynku. Na powierzchni 3,4 tys. m2 znajduje się 16 lokali handlowo-usługowych zajmowanych przez popularne marki, m.in. Tesco, Rossmann, Empik, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann. Po rozbudowie obiekt powiększy się – i to znacznie. Po dobudowaniu trzech kondygnacji całkowita powierzchnia galerii wyniesie ponad 20 tys. m2. Do dyspozycji klientów oddany zostanie podziemny parking na ok. 250 miejsc postojowych. Piętra nadziemne przeznaczone zostaną na kilkanaście nowych lokali handlowych, dedykowanych nowym najemcom z sektora modowego, gastronomicznego i usługowego. Otwarcie rozbudowanego obiektu planowane jest w 2020 roku.

- Ze względu na duże nasycenie powierzchnią handlową, mocno inwestujemy w rozbudowy naszych obiektów. Szczególnie jeśli, tak jak Dekada w Skierniewicach, cieszą się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności. Na początku sierpnia otwieramy rozbudowaną galerię w Grójcu, przygotowujemy też rozbudowy centrów handlowych w Żyrardowie, Sieradzu i Olsztynie – dodaje Aleksander Walczak.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system