2018-06-26

Sfinks otwiera w galeriach

Grupa Sfinks Polska nie boi się niehandlowych niedziel i ze swoimi konceptami wchodzi do galerii handlowych. W ostatnim czasie w takich lokalizacjach otworzyła dwie restauracje.

Sfinks otwiera w galeriach Fot. Sfinks Polska

Pierwszy z lokali – Fabrykę Pizzy – otwarto w Kołobrzegu, na ostatnim piętrze galerii Hossa. Nowa restauracja dysponuje łącznie blisko 150 m2 powierzchni. Została podzielona na dwie sale, w których może zasiąść przeszło 40 gości. Przynależą do niej również dwa duże tarasy, skąd rozciąga się widok na panoramę miasta. W sezonie letnim pomieszczą one ponad 50 osób. Lokal jest przyjazny rodzinom z dziećmi – z myślą o najmłodszych restaurację wyposażono w krzesełka do karmienia, na dzieci czeka tu również kolorowy kącik zabaw. Charakterystycznym elementem aranżacji wnętrza są ceglane ściany, udekorowane drewnianymi elementami, jak wałki do ciasta czy deski. Dopełnienie wystroju stanowią kolorowe krzesła i lampy, tworzące swobodny klimat miejsca.

Z kolei w samym centrum Wrocławia ruszył nowy lokal marki Sphinx. Restauracja mieści się w Galerii Dominikańskiej i prowadzona jest w modelu operatorskim. Zajmuje powierzchnię ponad 380 m2.  Na miejscu przygotowano 67 stolików dla prawie 180 gości. Charakterystyczny klimat lokalu tworzą nowoczesne wnętrza, przyozdobione orientalnymi akcentami, takimi jak kolorowe lampy z oryginalnych tykw, barwne kilimy na ścianach czy wieszaki w kształcie drzew. Zaprojektowano też kącik zabaw dla dzieci. Jest to już szósta restauracja we Wrocławiu, działająca pod szyldem Sphinx.

Sfinks Polska zarządza obecnie 178 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 67 pubami Piwiarnia (segment gastro pubów), 11 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i dwoma restauracjami WOOK (segment casual dining), pięcioma restauracjami Fabryka Pizzy oraz pubem Bolek w Warszawie.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system