2018-05-09

Na obiad do Jurajskiej

Galeria Jurajska rozbudowuje ofertę restauracyjną. W tej chwili ma już 16 lokali gastronomicznych, a wkrótce będzie ich więcej.

Na obiad do Jurajskiej fot. Galeria Jurajska

Najnowsza restauracja w częstochowskim centrum handlowym to Strefę Sushi, serwująca dania kuchni japońskiej.

Dzięki temu w naszej ofercie pojawi się kolejna kuchnia świata i kilkanaście nowych dań. Mamy już bliskowschodnie przysmaki w Döner Kebab, europejskie w CrepStory czy orientalne w WOKing Oriental, smaki kuchni japońskiej dopełniają ten kulturowo-kulinarny miks – mówi Anna Borecka-Suda, leasing manager Galerii Jurajskiej.

Nowa restauracja ma 78 m2 i znajduje się na poziomie 0 galerii, tuż przy wejściu prowadzącym w kierunku powstających właśnie bulwarów Warty.

Strefa Sushi jest pierwszą restauracją, która powstała poza strefą food court. Jest także pierwszą w tak bliskim sąsiedztwie powstającego właśnie miejskiego ogrodu nad bulwarami Warty – dodaje Anna Borecka-Suda.

To nie jedyna restauracja, która w ostatnim czasie zdecydowała się zainwestować w Jurajskiej. Końca dobiegły właśnie prace modernizacyjne lokalu Zdrowy Smak, a już wkrótce w centrum handlowym swoją działalność rozpoczną także dwie inne restauracje: w maju Mihiderka, serwująca kuchnię roślinną, a nieco później Bon Apetito, sieć restauracji z daniami na wagę. 

Oferta gastronomiczna jest dziś magnesem, przyciągającym klientów do galerii, także w wolne niedziele. Musi być jednak zróżnicowana, odpowiadać różnym gustom i podniebieniom. Dlatego stopniowo od kilku lat wprowadzamy do naszej oferty zarówno znane sieci, jak również autorskie restauracje. Inwestujemy też w przestrzeń. W 2016 roku oddaliśmy do użytku zmodernizowana strefę restauracyjną, jedną z najciekawszych w Polsce – informuje Anna Borecka Suda. – Spore grono klientów odwiedza nas dziś np. specjalnie w porze obiadowej, ze względu na ofertę gastronomiczną.

Dzięki trzem nowym lokalom Galeria Jurajska będzie mieć u siebie aż 18 restauracji i kawiarni. Będzie to jedna z najszerszych ofert tego typu wśród centrów handlowych w woj. śląskim.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system