2018-04-13

Krakowskie Atuty

Jeszcze w tym roku krakowscy klienci zrobią zakupy w dwóch nowych centrach handlowych Atut.

Krakowskie Atuty Wiyualiyacja: KG Group

Centra handlowe Atut to obiekty typu convienience. Ich inwestorem jest KG Group.

Poziom nasycenia nowoczesną powierzchnią handlową w Polsce wciąż rośnie. Rynek ten jest jednak nadal mało zróżnicowany pod względem występujących formatów i zdominowany przez tradycyjne centra handlowe. Ciekawą alternatywą są inwestycje typu mixed-use, wielofunkcyjne projekty z kompleksową ofertą wynikającą z charakteru lokalizacji – komentuje Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach, Pruszkowie oraz Krakowie. Właśnie w tym ostatnim mieście powstają kolejne projekty. Następny Atut buduje się w dzielnicy Ruczaj, przy ul. Bunscha. Docelowymi klientami obiektu będą m.in. mieszkańcy pobliskiego osiedla Europejskiego, ale też dużych terenów z zabudową jednorodzinną, jak Pychowice, Mochaniec, Skotniki, Kobierzyn. W pobliżu centrum znajduje się również Krakowski Park Technologiczny oraz Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. W bezpośrednim zasięgu obiektu (dojście pieszo) znajduje się 30 tys. osób, ale już w zasięgu do 10 min. jazdy samochodem liczba ta rośnie do 150 tys. potencjalnych klientów. Budowa zaczęła się we wrześniu 2017 roku. Na 6,8 tys. m2 powierzchni najmu zlokalizowanych będzie ok. 13 lokali handlowo-usługowych. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony w II połowie tego roku. W tym samym czasie otwarty zostanie również Atut na innym krakowskim osiedlu - Złocień. Budowa Atut Złocień przebiega w dwóch etapach. Na ten moment zakończono komercjalizację pierwszego. W II połowie br. rozpoczyna się również budowa centrum handlowego Atut w  dzielnicy Bielany.

Natomiast na przełomie 2019 i 2020 roku zaplanowano otwarcie największego z projektów KG Group, czyli Atut Kraków. To obiekt typu mixed-use o powierzchni blisko 60 tys. m2, w skład którego wejdzie retail park, wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz, hipermarket spożywczy, a także centrum restauracyjne i wyprzedażowe Cracovia Outlet. Na klientów czekać będzie około 2,2 tys. miejsc parkingowych. Mocną stroną całego projektu ma być lokalizacja. Obiekt powstanie przy ul. Nowohuckiej, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, pomiędzy dwiema dzielnicami: Czyżyny i Podgórze. W pobliżu funkcjonuje już M1, Selgros, Centrum Handlowe Czyżyny, Krokus, Galeria Plaza czy otwarta niedawno Serenada. W bezpośrednim sąsiedztwie Atutu znajduje się również Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system