2018-02-16

Galeria dla dzieci

Atrium Promenada konsekwentnie poszerza strefę rozrywki dla najmłodszych i ich rodziców. Alejka Ciekawostek ma bawić i uczyć.

Galeria dla dzieci Fot. Atrium Promenada

Atrium Promenada poszerza strefę rozrywki dla najmłodszych i ich rodziców. Działająca od listopada Alejka Ciekawostek, biegnąca wzdłuż głównego pasażu, to przestrzeń, która ma rozwijać wrażliwość i kreatywność najmłodszych. Inspirowane kultową opowieścią „Mary Poppins” kamieniczki, które tworzą Alejkę Ciekawostek, zyskały takie atrakcje, jak popularna gra w kółko i krzyżyk, gry pamięciowe, mandale do kolorowania z wizerunkami różnych gatunków ryb, zegary ze wskazówkami do nauki, czy węzły i sznury, które pozwolą opanować sztukę ich wiązania. Odwiedzający mogą też usłyszeć melodię zagraną na różnych instrumentach muzycznych oraz odkrywać zwyczaje innych krajów i kultur, przymierzając oraz fotografując się w oryginalnych maskach weneckich i indiańskich.

Obserwując dzisiaj zachowania dzieci i ich świat, zauważamy ogromny wpływ technologii na ich wychowanie, a także zupełnie inne potrzeby w zakresie edukacji. Dlatego nasz projekt w Atrium Promenada ma na celu uczenie poprzez zabawę, interakcję i zaangażowanie w myśl zasady: „najlepiej uczymy się poprzez doświadczanie”. Alejka Ciekawostek to miejsce, w którym całe rodziny przyjemnie i ciekawie spędzają czas. Widzimy wyraźnie, że oprócz walorów edukacyjnych, alejka spełnia też funkcję integracyjną. Robimy wszystko, żeby nasze centrum odpowiadało na potrzeby klientów i łączyło rodziny nie tylko poprzez zakupy – mówi Grzegorz Jamroziak, dyrektor działu zarządzania Atrium Polska.

Rysunki, zdobiące kamieniczki w Alejce Ciekawostek, wykonane zostały przez znaną ilustratorkę książek dla dzieci – Kasię Cerazę.

Atrium Promenada to największe centrum handlowe w prawobrzeżnej części Warszawy. Na 44,3 tys. m2 powierzchni handlowej do dyspozycji odwiedzających jest ponad 180 sklepów i lokali usługowych.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski PROFIT system