2018-02-28

Zakupy uporządkowane

Gemini Park Bielsko-Biała przyciąga kolejnych najemców. I grupuje ich według od branż, by ułatwić klientom zakupy.

Zakupy uporządkowane Got. Gemini Park Bielsko-Biała

Na 40 tysiącach m2 powierzchni Gemini Park Bielsko-Biała mieści obecnie ok. 120 sklepów i lokali usługowych. Najnowszym najemcą została marka obuwnicza Deichmann, która w połowie marca otwiera tu swój 450-metrowy salon.

– Gemini Park to silny obiekt z mocną frekwencją. Nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe z szeroką ofertą znanych marek przyciąga m.in. klientów zainteresowanych najnowszymi trendami w modzie. W takim miejscu nie może nas zabraknąć – komentuje Marcin Detko, senior manager w Deichmann. - Dodatkowym atutem jest dla nas lokalizacja centrum oraz bardzo dobry dostęp z drogi ekspresowej S1.

Deichmann poszerzy ofertę obuwniczą bielskiego Gemini, dołączając do takich brandów jak m.in.: Ecco, Kazar, CCC, Ryłko, Wojas czy Kornecki. W 2017 roku najemcy z tego segmentu zanotowali średni wzrost obrotów o 15 proc. w stosunku do roku 2016.   
Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, pomiędzy trzema najważniejszymi arteriami: ul. Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Ponad trzy lata temu w Gemini Park Bielsko-Biała zakończyła się rozbudowa.

– W długoterminowej strategii tenat mixu bielskiego Gemini założyliśmy m.in. grupowanie niektórych branż. Zrealizowaliśmy już taki projekt z branżą odzieży męskiej i markami Vistula, Bytom, Pako Lorente, Wólczanka, Kubenz oraz J.Fryderyk. Po skupieniu tych najemców obok siebie, w jednej strefie centrum, ich obroty w 2017 roku średnio wzrosły aż o 35 proc. w stosunku do roku 2016 – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała. – Salon Deichmann znajdzie się na I piętrze, obok sklepu CCC. W pobliżu swój lokal ma również firma obuwnicza Kornecki. Takie grupowanie konceptów z tego samego segmentu służy też swego rodzaju porządkowi w centrum, ułatwia klientom zakupy.

Po przeprowadzonych zmianach Gemini Park w Bielsku-Białej jest też pierwszym obiektem handlowym w regionie w pełni dostosowanym do potrzeb całych rodzin z dziećmi. Cały teren galerii objęty jest bezpłatną siecią Wi-Fi. Parking przy obiekcie wyposażony jest w nowoczesny system ułatwiający zarządzanie ruchem, są miejsca dla motocykli i autokarów oraz pierwsza w regionie stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system