2018-01-25

Dekada się zapełnia

Diverse, Vistula i Wólczanka dołączają do grona najemców nowo powstającej galerii handlowej Dekada w Nysie.

Dekada się zapełnia Fot. Dekada SA

Otwarcie nyskiej Galerii Dekada planowane jest na połowę 2019 roku, ale już teraz obiekt szybko się komercjalizuje. Wśród najemców są już takie marki, jak m. in.: RTV Euro AGD, Rossmann, Empik, CCC, Martes Sport, 4F, Quiosque, Swiss, Briju, Yes, Grycan, So Coffee oraz Sphinx. Teraz dołączają kolejne: Diverse, Vistula i Wólczanka.

- Obserwując poszerzające się grono najemców Dekady w Nysie oraz biorąc pod uwagę potencjał obiektu, usytuowanego w centrum miasta, zdecydowałem się na wynajęcie aż dwóch lokali – dla marki Diverse oraz wspólny dla Vistuli i Wólczanki – mówi Daniel Paradowski, franczyzobiorca trzech wymienionych konceptów odzieżowych. – Liczę na bardzo dobry poziom odwiedzalności tak centrum, jak i moich salonów.

Galeria Dekada Nysa posiadać będzie dwie kondygnacje handlowe o powierzchni najmu 19 tys. m2, na których zlokalizowanych zostanie około 80 sklepów, restauracje i kawiarnie oraz strefa rozrywki z 4-salowym kinem. Dla wygody klientów powstanie podziemny parking na ponad 400 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum miasta.

- Kompletując tenant mix stawiamy na różnorodność oferty. Także wśród najemców z branży modowej staramy się zachować zróżnicowanie. Będą zatem sklepy z odzieżą sportową, z propozycjami casualowymi, z wyjątkową ofertą tylko dla pań, a także z elegancką modą męską. Obecność znanych i cenionych marek modowych z pewnością przyciągnie do Dekady w Nysie kolejne popularne brandy z tego segmentu – mówi Wojciech Nowakowski, dyrektor ds. rozwoju i komercjalizacji w spółce Dekada SA.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system