2017-12-05

Zakupy i kawa

Kaufland otwiera pierwszy market w Białymstoku. Klienci mogą przyjść nie tylko na zakupy spożywcze.

Zakupy i kawa Fot. Kaufland

Od 30 listopada w Białymstoku działa  market Kaufland. To 206. sklep sieci w Polsce i pierwszy w tym mieście. Sklep sieci Kaufland w Białymstoku jest zlokalizowany przy ul. Bohaterów Monte Cassino 12, obok nowego dworca PKS. Powierzchnia sprzedaży w białostockim markecie wynosi ponad 2 tys. m2. Market będzie otwarty codziennie, od poniedziałku do soboty od godziny 7.00 do 22.00, a w niedzielę od 8.00 do 21.00. Klienci sklepu będą mieć do dyspozycji ponad 180  miejsc parkingowych.

W nowy markecie klienci znajdą łącznie około 15 tys. produktów. Większość z nich to artykuły spożywcze znanych producentów, w większości rodzimych oraz marek własnych sieci Kaufland. Sklep będzie posiadał również szeroką ofertę artykułów świeżych – owoców i warzyw, pieczywa prosto z pieca, mięsa, serów oraz wędlin. Na klientów czekać będzie także oferta artykułów przemysłowych, m.in. tekstyliów, AGD, RTV, artykułów sezonowych.

W nowym sklepie sieci Kaufland wykorzystano ekologiczne rozwiązania, m.in. odzysk ciepła z lad chłodniczych, które jest wykorzystywane do ogrzewania marketu, pompy ciepła, energooszczędne oświetlenie LED, a dobór urządzeń uzależniony był od ich klasy energetycznej. Rozwiązania te tworzą sklep w Białymstoku obiektem energooszczędnym.

Market przy ul. Monte Cassino jest szóstym sklepem sieci w województwie podlaskim. Pozostałe zlokalizowane są w Hajnówce, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augustowie i Łomży. W białostockim markecie zatrudnienie znalazło ok. 60 osób.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system