2017-12-06

Piwne kioski Eurocashu

Spożywczy franczyzodawca rozwija nowy koncept handlowy. Piwne Terytoria trafiły już do 500 sklepów.

Piwne kioski Eurocashu Fot. Eurocash

Piwne Terytoria to rozwijany przez Grupę Eurocash projekt stworzony z myślą o piwach rzemieślniczych i małych sklepach spożywczych. Pierwsze Piwne Terytoria zostały uruchomione w styczniu tego roku, a w połowie listopada oficjalnie zagościły w 500. polskim sklepie – w Delikatesach Centrum przy ul. Bursaki 29a w Krośnie.

Z końcem czerwca zakończyliśmy testy projektu, które objęły obszar województwa mazowieckiego. Od lipca koncept ten oferujemy klientom z całej Polski. Dziś Piwne Terytoria można znaleźć już w każdym województwie (najwięcej w mazowieckim, śląskim i podkarpackim), zarówno w sieciach franczyzowych i partnerskich Grupy Eurocash, jak i w sklepach niezrzeszonych. Szacujemy, że 2017 rok zamkniemy z około 700 lokalizacjami – powiedziała Magdalena Chwieduk z Eurocash, kierownik projektu.

Piwa rzemieślnicze to najszybciej rosnący segment rynku piw w Polsce. Ich sprzedaż w sklepach spożywczych napotykała jednak na trudności wynikające m.in. z dużej liczby niewielkich dostawców oraz mnogości piwnych stylów, dlatego też piwa rzemieślnicze oferowane były głównie w sklepach specjalistycznych lub wielkopowierzchniowych. Eurocash jako pierwszy w Polsce zaoferował rozwiązanie wprowadzające tę kategorię do handlu niezależnego.

Na stałe współpracujemy z 11 polskimi browarami rzemieślniczymi. Wierzymy w długofalową współpracę i wspólny rozwój kategorii piw rzemieślniczych. Dzięki Piwnym Terytoriom niektóre browary po raz pierwszy zyskały możliwość zaprezentowania swoich piw konsumentom w skali całego kraju – wskazała Magdalena Chwieduk.

Piwa z asortymentu Piwnych Terytoriów można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych. Eurocash pracuje również nad rozwojem oferty piw regionalnych i rzemieślniczych dostępnych dla klientów sklepu internetowego Frisco.pl. Eurocash ma swoim portfolio jeszcze jeden koncept dedykowany małym sklepom, poświęcony winom Faktorię Win. 

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system