2017-11-23

Atut dla klientów

Kraków ma nowe centrum handlowe typu convenience. Najnowszy Atut właśnie ruszył w dzielnicy Prądnik Biały.

Atut dla klientów Wizualizacja: KG Group

Centrum handlowe Atut przy ul. Grażyny w Krakowie to dwupoziomowy obiekt typu convenience, czyli niewielki,  przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. m2 znajduje się kilkanaście lokali handlowo-usługowych, m.in. Biedronka, Pepco, apteka Ziko, Buczek, KiK, Rossmann. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma BOIG Property Consulting. W podziemiach budynku są miejsca parkingowe, przeznaczone dla około 50 samochodów. Budowa obiektu trwała od września 2016 roku, generalnym wykonawcą jest firma Skanska.
Jak przekonuje inwestor, czyli firma KG Group, zaletą centrum jest jego lokalizacja - przy jednym z największych krakowskich targów, Placu Imbramowskim. Dzięki temu tereny przylegające do obiektu od lat jednoznacznie kojarzą się z handlem, a sam plac generuje bardzo duży ruch o zasięgu ponadlokalnym. Ponadto w okolicy galerii zlokalizowane są budynki handlowe, biurowe oraz osiedla mieszkaniowe. Atut Grażyny znajduje się w pobliżu głównej arterii komunikacyjnej Krakowa – ul. Opolskiej. W odległości 150-200 m wzdłuż ul. Opolskiej znajdują się przystanki siedmiu linii autobusowych komunikacji miejskiej, a w promieniu 500 m, na al. 29 Listopada oraz ul. Mackiewicza są przystanki kolejnych piętnastu linii. W sąsiedztwie znajdują się też duże parkingi dla samochodów osobowych.

– Nowy obiekt, który otworzyliśmy w Krakowie, ze względu na dogodną lokalizację umożliwia mieszkańcom zrobienie szybkich i wygodnych zakupów w sprzyjającej, dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Znajdują się w nim znane i lubiane marki, oferujące produkty pierwszej potrzeby i gwarantujące możliwość zrobienia kompleksowych zakupów w jednym miejscu. Dużym udogodnieniem jest przyjazna klientom architektoniczna koncepcja obiektu, z układem wejść bezpośrednio z ulicy i wygodnym, podziemnym parkingiem – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany oraz obiekt w Suchej Beskidzkiej.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dzienniakrz, PROFIT system