2017-11-21

Rozbudowa nad morzem

Morski Park Handlowy w Gdańsku właśnie się rozbudowuje. Powiększy się prawie dwukrotnie.

Rozbudowa nad morzem Fot. Morski Park Handlowy

Morski Park Handlowy zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Trójmiasta. Do grona jego obecnych najemców należą m.in.: market budowlany OBI, hipermarket spożywczy Carrefour, Media Expert, Jula oraz McDonald’s. W sąsiedztwie obiektu znajduje się też centrum wyprzedażowe Designer Outlet Gdańsk, z ofertą ponad 100 marek modowych oraz jedyny w Trójmieście salon meblowy Agata.
Obecna powierzchnia Morskiego Parku Handlowego to 24, 5 tys. m2. W październiku rozpoczęła się rozbudowa obiektu, dzięki której przybędzie dodatkowe 16,5 tys. m2.  - Morski Park Handlowy to popularna destynacja na handlowej mapie Trójmiasta. Silna pozycja obiektu była kluczowa przy decyzji o jego rozbudowie. Już w tej chwili park posiada bardzo szeroką ofertę, która niedługo ulegnie powiększeniu – mówi Marta Mikołajczyk-Pyrć, dyrektor pionu nieruchomości handlowych firmy Savills, która odpowiada za zarządzanie parkiem i wynajem powierzchni handlowej.
Po rozbudowie powierzchnia parku wzrośnie do 41 tys. m2. W ramach rozbudowy powstanie zupełnie nowy budynek, o nowoczesnej architekturze, który będzie stanowił integralną część kompleksu. Generalnym wykonawcą została wybrana spółka CFE Polska. Zakończenie inwestycji wraz z otwarciem obiektu planowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dzienniakrz, PROFIT system