2017-11-16

Więcej miejsca na zakupy

Szczecińskie Centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy otworzyło się po rozbudowie. Tylko w ciągu pierwszej godziny od otwarcia zakupy zrobiło w nim 25 tys. osób.

Więcej miejsca na zakupy Got. Galaxy

Galeria Galaxy jest zlokalizowana w samym centrum Szczecina, jest jednym z najstarszych centrów handlowych w regionie. Ponad rok temu zaczęła się rozbudowa obiektu, która właśnie dobiegła końca. 15 listopada większe Galaxy otworzyło się dla klientów. W galerii przybyło 15 tys. m2 powierzchni. W ramach inwestycji zmieniono też całą elewację. Łączny koszt prac to 140 mln zł. Dzięki temu Galaxy ma obecnie wielkość 56 tys. m2, na której mieści się w sumie 200 sklepów, food court fitness club i 9-salowe kino.
Wśród nowych najemców są takie marki jak: Forever 21, Go Sport, Pepco, Sephora, Rossman, Aldo, Way to Beauty, Tefal – Home & Cook, Homla, Duka, Sony Center, Samsung Brand Store. Znalazł się tu także wielki sklep sieci Media Markt, który na dwóch poziomach galerii zajął łącznie powierzchnię 1,6 tys. m2. Po przerwie spowodowanej rozbudową wróciły także salony Reserved, Mohito, House, Smyk i Deichmann. Do nowej lokalizacji o powierzchni 2,3 tys. m2 przeniósł się salon obuwniczy CCC, otwierając tym samym jeden z największych sklepów tej marki w Polsce.
Z okazji otwarcia na klientów Galaxy czekały obniżki cen we wszystkich butikach i  sklepach. Sporo osób z nich skorzystało – według danych galerii tylko w ciągu pierwszej godziny od otwarcia zakupy zrobiło tam 25 tys. osób.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system