2017-10-20

Kultura dobrze urządzona

W nowej galerii Wroclavia znalazły się m.in. salon Empik oraz kameralna księgarnia Mole Mole. Co czeka na klientów w ich wnętrzu?

Kultura dobrze urządzona Fot. Grupa Empik

W nowo otwieranej Wroclavii znalazły się dwa sklepy Grupy Empik: salon Empik oraz kameralna księgarnia Mole Mole. To pierwszy Empik w formacie Future Store we Wrocławiu a jednocześnie dziewiąty w Polsce. Mole Mole to nowy koncept w Grupie Empik, który miał swoją premierę w maju. Aktualnie liczy już dwanaście sklepów.

Salon Empik o powierzchni blisko 540 m2 jest zlokalizowany na poziomie 0.  Klienci znajdą w nim szeroką ofertę produktów kultury i rozrywki oraz pełną gamę artykułów służących rozwijaniu pasji oraz zainteresowań: książki, płyty, filmy, gry multimedialne, prasę, artykuły kreatywne i artystyczne, papiernicze, zabawki, produkty edukacyjne, gry planszowe, puzzle a także bilety na różnorodne wydarzenia. Przestrzeń wypełniają praktyczne meble, czytelna nawigacja i przejrzysty język kolorystyczny umożliwiają szybkie znalezienie poszczególnych stref oraz produktów a tzw. ”wirtualny księgarz” nie tylko inspiruje i podpowiada po które produkty warto sięgnąć, ale również pomaga w zakupach, wyświetlając mapę ze wskazówkami jak dotrzeć do poszukiwanego tytułu.

Future Store to innowacyjny koncept omnichannel – przenika się w nim świat realny ze światem online – między innymi dzięki stanowisku empik.com. W internetowym sklepie od razu można zamówić produkt, którego w danym momencie nie znajdziemy na półce, z bezpłatną dostawą do wybranego salonu. Na ekranie, w strefie „Nie przegap”, Empik prezentuje zapowiedzi spotkań autorskich w swoich salonach oraz zajawki najważniejszych i najciekawszych wydarzeń kulturalnych w całej Polsce, na które warto się wybrać.

Mole Mole to z kolei kameralna przytulna księgarnia (187 m2) zlokalizowana również na poziomie 0 Centrum Handlowego Wroclavia. Miłośnicy dobrej literatury znajdą tu atrakcyjny wybór tytułów z literatury polskiej i zagranicznej, biografie, reportaże, poradniki oraz szeroki wybór tytułów dla najmłodszych czytelników. Dzięki przyjaznej atmosferze klienci mogą swobodnie przejrzeć ofertę książkową i skorzystać z porady pracowników – prawdziwych ekspertów od literatury. 

Grupa Empik zapowiada, że do końca 2017 roku sieć Empik wzbogaci się o pięć nowych salonów a Mole Mole o sześć kolejnych księgarni.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system