2017-09-25

Handel przy dworcu

Na półtora roku przed otwarciem Dekada Konin jest skomercjalizowana już w 80 procentach.

Handel przy dworcu Fot. Dekada S.A.

Dekada Konin zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy, autobusowy oraz centrum handlowe typu strip mall, które połączy oba budynki. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 6 tys. m2. Przewidziano też parking dla 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride (Parkuj i Jedź). Otwarcie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego planowane jest na I połowę 2019 roku.
BOIG Property Consulting, firma odpowiedzialna za komercjalizację obiektu, wynajęła już 80 proc. powierzchni handlowej. Inwestycja realizowana jest we współpracy z Xcity Investment Sp. z o.o., spółką należącą do Grupy PKP.

- Za pośrednictwem PKP S.A. mamy dostęp do ponad 100 tys. nieruchomości w Polsce, z których większość znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, często w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych. Tworzy to idealne warunki do budowy zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych. Dzięki współpracy z inwestorami wychodzimy naprzeciw potrzebom zarówno podróżnych, jak i lokalnych społeczności - mówi Andrzej Bogusz, Członek Zarządu Xcity Investment Sp. z o.o.

Inwestor, czyli Grupa Dekada S.A. przekonuje, że nowe dworce wygenerują napływ klientów do handlowych części obiektów. Co jest też zachętą dla dużych sieci handlowych do lokowania tam swoich sklepów.

- Szacujmy, że w Koninie dworce rocznie obsłużą około 1 mln pasażerów. Dodatkowo inwestycja zlokalizowana jest w samym centrum miasta, w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych. Rozwinięta sieć komunikacji miejskiej oraz wygodna infrastruktura drogowa zapewnią doskonały dostęp do obiektu. Dekada Konin z wygodnym parkingiem stanowić będzie funkcjonalne i wygodne miejsce na szybkie zakupy – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

W Dekadzie Konin tenant mix stworzą m. in.: CCC, Martes Sport, Pepco, RTV Euro AGD, drogeria HEBE, biuro podróży TUI oraz E-smoking world.
Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system