2017-09-14

Stolica ma nową galerię

Galeria Północna w Warszawie otworzyła swoje drzwi. Na 64 tys. m2 czeka na klientów ponad 200 sklepów.

Stolica ma nową galerię Fot. Galeria Północna

Galeria Północna ruszyła 14 września. To pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy. Obiekt ma ponad 64 tys. m2 powierzchni. Jest skomercjalizowany w 90 proc. Na klientów czeka obecnie ponad 200 sklepów polskich i zagranicznych marek. Wśród najemców są m.in. Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, pierwszy w Polsce sklep Hamleys, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport,  Euro RTV/AGD, CCC, 11-salowe kino sieci Cinema City, klub sportowy Calypso i centrum medyczne Enel-Med. Ofertę uzupełnią butiki i pop-up store’y, wśród których znajdują się marki debiutujące w Polsce czy w Warszawie. Bogata jest też strefa food court, znajdująca się na II piętrze obiektu. Są tu zarówno lokale na szybki lunch, jak np. Salad Story, jak też restauracje z obsługa kelnerską, np. Bierhalle, czy znane sieci kawiarniane ( Starbucks, Green Caffee Nero, So! Coffe). Kawiarnie i cukiernie znajdą się także poza strefą food court, a do niektórych lokali (Starbucks i Bierhalle) można wejść prosto z ulicy oraz skorzystać z ich letnich ogródków. W sumie w galerii jest ponad 20 punktów gastronomicznych. Do dyspozycji klientów przygotowano parking na 2,3 tys. miejsc.
Wyróżnikiem Galerii Północnej jest oryginalne zagospodarowanie dachu. Powstał tam ogród o powierzchni ponad 5 tys. m2. Oprócz roślinności są tam też miejsca relaksu i zabawy, np. plac zabaw dla dzieci, szachy i bulodrom.
Inwestorem i zarządcą obiektu jest Grupa GTC, która na swoim koncie ma już 65 obiektów biurowych i handlowych w całej Europie Wschodniej. Zgodnie z szacunkami inwestora w bezpośrednim zasięgu nowej galerii mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi.
Otwarcie nowej warszawskiej galerii nie ograniczyło się do przecięcia wstęgi. W pierwszy weekend funkcjonowania większość sklepów w obiekcie oferuje klientom atrakcyjne rabaty i promocje. Natomiast na ostatni weekend września zaplanowano wielką imprezę powitalną z udziałem gwiazd.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system