2017-08-16

Inwestycja z atutami

Już w listopadzie w Krakowie zostanie otwarty Atut Grażyny – centrum handlowe typu convenience. Najemcy już się wprowadzają.

Inwestycja z atutami Fot. Atut Grażyny

Budowa Atutu Grażyny trwa od września 2016 roku. To dwupoziomowy obiekt typu convenience, przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. m2 znajdzie się 13 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. W podziemiach budynku przewidziano parking dla 50 samochodów.

- Generalny wykonawca, firma Skanska, sukcesywnie realizuje zaplanowany harmonogram prac budowlanych – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group, dewelopera obiektu. – Aktualnie wykonywana jest elewacja budynku, a na dachu zamontowano urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne. Rozpoczęto również budowanie dróg i chodników. Wewnątrz obiektu trwa m. in. montaż instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz grzewczo-wentylacyjnych. Gotowe są ruchome schody oraz dźwig towarowy, w trakcie montażu jest winda osobowa, a na ukończeniu podziemny garaż. Co ważne, przygotowano już powierzchnie do przekazywania najemcom.  

Zaletą obiektu ma być jego lokalizacja w dzielnicy Prądnik Biały, przy jednym z największych krakowskich targów, Placu Imbramowskim. Dzięki temu tereny przylegające do centrum Atut od lat jednoznacznie kojarzą się z handlem, a sam plac generuje bardzo duży ruch o zasięgu ponadlokalnym.

- Oprócz placu targowego w okolicy galerii zlokalizowane są budynki handlowe, biurowe oraz osiedla mieszkaniowe. Atut Grażyny znajduje się w pobliżu głównej arterii komunikacyjnej Krakowa – ul. Opolskiej. W odległości 150-200 m wzdłuż ul. Opolskiej są przystanki siedmiu linii autobusowych komunikacji miejskiej, a w promieniu 500 m, na al. 29 Listopada oraz ul. Mackiewicza przystanki kolejnych piętnastu linii. W sąsiedztwie znajdują się też duże parkingi dla samochodów osobowych - dodaje Krzysztof Gaczorek.

Za komercjalizację centrum handlowego Atut Grażyny odpowiada firma BOIG Property Consulting.  W gronie najemców znajdują się już m.in. Biedronka, Pepco, apteka ZIKO, KiK, Rossmann.
Pięć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany oraz w Suchej Beskidzkiej.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system